O stowarzyszeniu

Nr KRS – 0000202456

Data rejestracji w KRS – 31.03.2004 r. w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z Siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

REGON: 951209040
NIP: 9191711425

Siedziba Stowarzyszenia: ul. Ogrodowa 46, 22-100 Chełm

tel.: 510 502 900 lub 82 564 36 32.

Stowarzyszenie Integracji rodzin PRZYSTAŃ powstało z inicjatywy osób uzależnionych, członków ich rodzin, osób zajmujących się pomocą zagrożonym wykluczeniem społecznym z powodu uzależnienia i innych zakłóceń funkcjonowania psychicznego. Wpisane do Rejestru Stowarzyszeń 31.03.2004. Działa przy NZOZ RODZINA – ul. Ogrodowa 46 w Chełmie, obejmując swoją działalnością teren województwa lubelskiego.

Od 2015 roku, w ramach utworzonego przez Stowarzyszenie Ośrodka Specjalistycznej Pomocy i Terapii Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, Stowarzyszenie utworzyło filie w: Hrubieszowie, Krasnymstawie, Łęcznej, Świdniku i punkty mobilne w Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, Sawinie i Wierzbicy.

Kadra:

-        instruktorzy terapii uzależnień od alkoholu, narkotyków,

-        specjaliści uzależnień behawioralnych,

-        psycholodzy,

-        psychiatrzy,

-        prawnicy,

-        ekonomiści,

-        doradcy zawodowi.

Działania obejmują:

-        treningi terapeutyczne,

-        grupy wsparcia,

-        punkty konsultacyjne dla uzależnionych/ich rodzin i na rzecz osób skrzywdzonych/ dotkniętych przemocą domową,

-        porady  indywidualne i grupowe.

Stowarzyszenie realizuje projekty/programy, współpracując z Miastem Chełm, Województwem Lubelskim (ROPS Lublin), Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Funduszem Rozwiązywania Problemów Hazardowych, Ministerstwem Pracy i Polityki Socjalnej, Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Sprawiedliwości.

ZARZĄD STOWARZYSZENIA